Nowe trendy w dietetyce. Te kursy polecamy w 2024 roku

nowe trendy żywieniowe

Nowe trendy w dietetyce, a także zmieniające się zapotrzebowanie na dietetyków specjalizujących się w różnych obszarach dietetyki sprawiają, że jest to dyscyplina, która wymaga ciągłej aktualizacji wiedzy. Dlatego też większość dietetyków nawet pomimo wieloletniego doświadczenia w zawodzie ciągle dokształca się na różnego rodzaju kursach i szkoleniach. Dowiedz się, jakie kursy są polecane w 2024 roku.

Trendy żywieniowe 2024

Wśród trendów żywieniowych, które zyskują na popularności w 2024 roku, wymienić należy:

●  diety wegańskie i wegetariańskie, a także jedzenie wytwarzane w zgodzie ze środowiskiem naturalnym;

●  diety ketogeniczne i diety typu low carb, zakładające ograniczone spożycie węglowodanów;

●  zwracanie większej uwagi na składy produktów oraz czytanie etykiet i dokonywanie świadomych wyborów żywieniowych.

Kursy i nowinki dietetyczne 2024

Wśród kursów dla dietetyków, które cieszą się największą popularnością, wymienić należy przede wszystkim te, odbywające się z wykorzystaniem technik nauczania na odległość. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie ze względu na możliwość oszczędzania czasu i środków, a także energii, którą trzeba by było poświęcać na dojazdy. Możliwość realizacji kursu sprzed własnego komputera pozwala zaoszczędzony czas poświęcić, chociażby na pracę z pacjentem. Dużą popularność zyskują przykładowo kursy z obszaru chorób cywilizacyjnych, psychodietetyki czy leczenia zaburzeń endokrynnych.

Kurs specjalisty ds. leczenia chorób cywilizacyjnych

Kurs specjalisty ds. leczenia chorób cywilizacyjnych” porusza głównie zagadnienia takie jak choroby krążenia i nowotwory (które są głównymi przyczynami zgonów w dzisiejszych czasach), ale także zaburzeń psychicznych, cukrzycy, otyłości, osteoporozy i próchnicy zębów. W toku takiego kursu można nauczyć się, jak:

●  ważny jest błonnik oraz składniki żywieniowe o właściwościach przeciwutleniających w profilaktyce chorób cywilizacyjnych;

●  planować żywienie w nadwadze, otyłości i chorobach takich jak cukrzyca;

●  włączać działania profilaktyczne, które uchronią pacjentów przed próchnicą czy innymi problemami.

Jeśli zdecydujesz się na zrealizowanie takiego kursu w Polskim Instytucie Dietetyki, na jego zakończenie otrzymasz dokumentację zgodną z wymogami MEiN oraz certyfikat ukończenia kursu specjalisty ds. leczenia chorób cywilizacyjnych w języku polskim i angielskim. Aby móc podjąć pracę jako Dietetyk ds. leczenia chorób cywilizacyjnych należy ukończyć ,,Kurs Dietetyka”.

JUŻ DZIŚ ZAPISZ SIĘ NA „KURS SPECJALISTY DS. LECZENIA CHORÓB CYWILIZACYJNYCH”!

Kurs specjalisty ds. leczenia zaburzeń endokrynnych

W przypadku zaburzeń endokrynnych dieta ma niebagatelne znaczenie, ponieważ pozwala wyeliminować wiele kłopotliwych objawów, zapobiegać wahaniom wagi czy też poprawić samopoczucie pacjentów. „Kurs specjalisty ds. leczenia zaburzeń endokrynnych” w Polskim Instytucie Dietetyki to szansa na to, by zdobyć wiedzę potrzebną do prawidłowego układania diety w chorobach takich jak:

●  insulinooporność;

●  Hashimoto;

●  Zespół Cushinga;

●  Zespół policystycznych jajników;

●  niedoczynność i nadczynność tarczycy.

Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymują zgodną z wymogami MEiN dokumentację oraz certyfikat ukończenia kursu w języku polskim i angielskim, a także dyplom oraz świadectwo.

Kurs specjalisty ds. dietetyki pediatrycznej

Kurs specjalisty ds. dietetyki pediatrycznej” uczy, jak wygląda żywienie noworodków, dzieci i młodzieży zarówno w obszarze żywienia indywidualnego, jak i zbiorowego. To znaczy, że dietetyk po takim kursie może pracować indywidualnie, z rodziną i np. układać przykładowe jadłospisy w ramach diet wykluczających lub pracować np. w szpitalach czy sanatoriach, gdzie będzie planował diety dla najmłodszych pacjentów. Po ukończeniu kursu dietetyki pediatrycznej w Polskim Instytucie Dietetyki otrzymuje się dokumentację zgodną z wymogami MEiN oraz dodatkowo certyfikat ukończenia kursu w języku polskim i angielskim. Aby skutecznie podnieść swoje kwalifikacje i uzyskać tytuł dietetyka należy ukończyć kurs podstawowy, zaawansowany oraz kurs dietetyka.

nowe trendy w dietetyce

Kurs psychodietetyki

W Polsce na zaburzenia odżywiania choruje około 7 procent nastolatków oraz 5 procent dorosłych, jednak ze względu na ograniczenia pomiarowe, może okazać się, że statystyki te są dużo wyższe. „Kurs psychodietetyki” to idealny wybór dla każdej osoby, która chce:

●  nauczyć się pomagać osobom dotkniętym zaburzeniami odżywiania takimi jak anoreksja, bulimia czy napadowe objadanie się;

●  dowiedzieć się, w jaki sposób pracuje się w obszarze psychodietetyki,

●  poznać metody regulacji odżywiania czy psychologiczne przyczyny nadwagi i otyłości;

●  poznać techniki pracy, które pomogą osiągać skuteczniejsze porozumienie z pacjentami trudnymi. Wybierając kurs psychodietetyczny w Polskim Instytucie Dietetyki po jego ukończeniu kursant otrzymuje dokumentację zgodną z wymogami MEiN oraz dodatkowo certyfikat ukończenia kursu psychodietetyki w języku polskim i angielskim. Należy jednak pamiętać, że żeby podjąć pracę w charakterze Psychodietetyka powinno się wcześniej ukończyć ,,Kurs Dietetyka”. Wspomniany kurs jest ostatnim etapem trójstopniowego szkolenia, które pozwala uzyskać tytuł i kwalifikacje dietetyka.