Czym zajmuje się dietetyk i dlaczego warto nim zostać?

dietetyk czy warto

Dietetyk pracuje z drugim człowiekiem, dbając o jego zdrowie fizyczne, psychiczne i komfort funkcjonowania. Dokłada wszelkich starań, by diety układane dla klientów były smaczne i dopasowane do ich stylu życia. Chociaż to zawód dający dużo satysfakcji, wymaga nabycia pewnych kompetencji. Dowiedz się, jakie są zalety pracy dietetyka i jak nim zostać.

Dlaczego warto pracować jako dietetyk?

Kim jest dietetyk? W skrócie jest to osoba, która zajmuje się układaniem diet, leczeniem chorób dietozależnych i profilaktyką żywieniową oraz promocją zdrowia. Więcej na temat tego, a także odpowiedź na pytanie „czy dietetyk to lekarz?” znajdziesz w naszym artykule zatytułowanym „Kto to jest dietetyk?”. Dietetykiem warto zostać przede wszystkim dlatego, że jest to okazja do pomagania innym, wykonywania niezwykle satysfakcjonującej pracy i obserwowania postępów swoich pacjentów, które niejednokrotnie są spektakularne.

JEŚLI CHCESZ ZOSTAĆ DIETETYKIEM, ZAPISZ SIĘ NA „KURS DIETETYKI PODSTAWOWY” I ROZPOCZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z TĄ WSPANIAŁĄ DZIEDZINĄ!

Czym zajmuje się dietetyk? Dietetyka – czy warto?

Praca dietetyka polega na współpracy z pacjentem i pomaganiu mu w osiągnięciu rozmaitych celów np. sylwetkowych. Zadaniem dietetyka może być:

●      przeprowadzenie badania składu ciała;

●      wyliczenie zapotrzebowania kalorycznego pacjenta;

●      układanie jadłospisów dla osób zdrowych, a także diet pomocnych w leczeniu rozmaitych chorób;

●      przeprowadzenie wywiadu żywieniowego i udzielenie wskazówek dotyczących odżywiania;

●      nauczenie pacjenta zasad zdrowego odżywiania i komponowania posiłków.

Zalety pracy jako dietetyk

Wśród podstawowych zalet pracy jako dietetyk należy wymienić to, że:

●      można pracować zarówno w placówkach zatrudniających dietetyków i w centrach dietetycznych, jak również w ramach działalności własnej;

●      praca nie jest monotonna, ponieważ każdy pacjent jest zupełnie inny;

●      praca pozwala realnie wpływać na życie pacjentów i zmieniać je na lepsze;

●      jest to zawód pożądany na rynku pracy i dobrze wynagradzany.

czy dietetyk to lekarz

Jak zostać dietetykiem?

Żeby zostać dietetykiem, należy ukończyć studia I i II stopnia, studia magisterskie lub odpowiednie kursy. Należy jednak wybierać kursy, które prowadzone są przez instytucje oświatowe, które są uprawnione do wydawania dyplomów dietetyka. Taką instytucją jest Polski Instytut Dietetyki.Na początek możesz wybrać „Kurs Dietetyki Podstawowy”, a następnie kontynuować edukację na kursie zaawansowanym i kursie dietetyka. Po kursie podstawowym uzyskasz dokumentację zgodną z wymogami MEiN oraz dodatkowo certyfikat ukończenia kursu dietetyki podstawowej w języku polskim i angielskim. Będzie to pierwszy krok na drodze po tytuł i kwalifikacje zawodowe dietetyka, które uzyskasz na drodze ukończenia serii, składającej się z trzech wspomnianych kursów. Już dziś zapisz się na kurs i rozpocznij swoją przygodę z dietetyką.