Jakie są zarobki psychodietetyka?

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: http://pid.edu.pl/kursy/139/kurs-psychodietetyki/src-BlogPsychZar

Psychodietetyk jest specjalistą, który, poprzez pracę nad motywacją i obrazem ciała pomaga w zmianie nawyków żywieniowych, czego efektem jest utrata zbędnych kilogramów. Zagłębia się w procesy psychologiczne i dzięki tej wiedzy, potrafi w odpowiedni sposób pomóc w walce ze złymi nawykami żywieniowymi. Od kandydata wymaga się obszernej wiedzy z zakresu biologii, fizjologii, anatomii, chemii, technologii żywienia, psychologii i psychiatrii. Oprócz tego powinno się być osobą komunikatywną, otwartą i gotową do ciągłego dokształcania się, ponieważ wiedza z zakresu dietetyki jest cały czas aktualizowana.

Mając kwalifikacje z zakresu psychodietetyki można pracować w szpitalu, klinice, poradni dietetycznej, domu pomocy społecznej, cateringu oraz szkoleniach dla firm lub założyć własną działalność gospodarczą.

Jeżeli chodzi o kwestie finansową pracy psychodietetyka, to zarobki uzależnione są nie tylko od stażu pracy ale również miejsca, gdzie jest wykonywana. W instytucjach publicznych, takich jak szpital czy domy pomocy społecznej, poradnie, kliniki itp. mogą liczyć na około 2 200 zł brutto miesięcznie. Psychodietetycy z większym stażem oraz większą ilością specjalizacji mogą zarabiać nawet ponad 3 500 zł brutto miesięcznie. Najlepiej jednak radzą sobie właściciele własnych gabinetów poradnictwa psychodietetycznego, którzy mogą zarabiać około 8 000 zł brutto miesięcznie.

Jednakże należy wspomnieć, że aby móc prowadzić własną działalność psychodietetyczną należy zrobić kurs potwierdzający kwalifikacje zawodowe, a najlepszym takim rozwiązaniem jest podjęcie kursu online. Platformą e-learningową, która gwarantuje dyplom psychodietetyka zgodny ze wszelkimi wymogami MPiPS oraz międzynarodowymi standardami ISCO jest Polski Instytut Dietetyki (pid.edu.pl).

Zagadnienia poruszane w trakcie Kursu psychodietetyki online są zbiorem wszystkich najważniejszych zakresów tematycznych, takich samych, jakie są poruszane na kursach stacjonarnych. Wszystkie materiały otrzymuje się drogą internetową, w taki sam sposób zaliczane są wszelkiego rodzaju testy i egzaminy, a wszelkie dokumenty przychodzą pocztą. Zatem, jest to bardzo wygodna, wiarygodna i nowoczesna forma potwierdzania wymaganych kwalifikacji zawodowych.