Szerokie pole działania po kursie dietetyki

kurs dietetyki

Dietetyka to nauka wciąż rozwijana przez badaczy, dzięki czemu poznajemy jej zastosowanie nie tylko zdrowotne, ale i upiększające. W związku z tym jest to dziedzina, której znajomość daje różnorodne możliwości zatrudnienia. Jednak do podjęcia pracy jako dietetyk niezbędne jest odpowiednie wykształcenie, które można zdobyć, decydując się na kurs dietetyki online. Więcej na ten temat będziemy omawiali w dalszej części artykułu.

Dietetyka – kurs dający wszechstronną wiedzę

Nauka w zakresie dietetyki umożliwia zdobycie wszechstronnej wiedzy, której wykorzystywanie wpływa na podnoszenie jakości życia pacjentów. Dlatego też warto wybierać szkolenia, które holistycznie podchodzą do zagadnienia, jakim jest dietetyka. Kursy mogą różnić się od siebie zakresem poruszanych tematów, ponieważ programy zależne są od placówki oświatowej, która go prowadzi. 

W naszej instytucji specjaliści zadbali o to, aby uczestnik szkolenia zdobył szeroką wiedzę i umiejętności. W związku z tym opracowano trzystopniowy kurs dietetyki, który w pełni przygotuje uczestnika do podjęcia pracy w tym zawodzie. Przykładowo na “Kursie Dietetyka” uczestnik zapozna się z następującymi tematami:

  • Podstawowe suplementy stosowane w treningu.
  • Wellness Business – Suplementy, Produkty zdrowotne, wzbogacanie żywności.
  • Szkoła zdrowego żywienia dzieci.
  • Planowanie żywienia w profilaktyce chorób cywilizacyjnych.
  • Praca z pacjentem.

Praca dietetyka

Osoba na stanowisku dietetyka zajmuje się układaniem zaleceń żywieniowych na podstawie oceny masy ciała i stanu odżywienia pacjenta, a także jego możliwości i preferencji. W związku z tym może pracować w poradniach dietetycznych lub szpitalach. Ponadto dietetyk zajmuje się edukacją żywieniową oraz działalnością prewencyjną, dlatego chętnie zatrudniany jest przez placówki oświatowo-wychowawcze, sanatoria i domy wczasowe. Warto dodać, że odpowiednio dobrana dieta wpływa pozytywnie nie tylko na zdrowie, ale także wygląd i kondycję. Z racji tego z usług dietetyka korzystają gabinety odnowy biologicznej oraz kluby sportowe.

Zapisz się na 3-stopniowy kurs dietetyka i zdobądź możliwość podjęcia pracy jako dietetyk

Kurs dietetyka z uprawnieniami – czy można po nim legalnie podjąć pracę w zawodzie?

Warunkiem legalnego zatrudnienia się jako dietetyk jest posiadanie dyplomu zawodowego z kodem: 322001, który potwierdza zdobytą wiedzę i umiejętności w tym zakresie. Można go zdobyć, kończąc studia licencjackie albo decydując się na kształcenie w Polskim Instytucie Dietetyki, który jako jedyny w Polsce, może nadawać tytuł dietetyka. 

kurs dietetyka z uprawnieniami

Jednak należy podkreślić, że przyszły dietetyk kursem uprawnienia może zdobyć dopiero po ukończeniu wszystkich jego stopni. W związku z tym całe kształcenie składa się z:

  • “Kursu Dietetyki Podstawowego”, 
  • “Kursu Dietetyki Zaawansowanego”,
  • “Kursu Dietetyka”.

Po każdym z ww. szkoleń absolwent otrzymuje certyfikat ukończenia kursu w języku polskim oraz angielskim. Natomiast dyplom dietetyka z kodem zawodu: 322001 można zdobyć, kończąc wszystkie z nich, a ponadto otrzymuje się również tytuł dietetyka.

Czy można zdobyć uprawnienia na kursie dietetyki online?

Współczesne rozwiązania technologiczne umożliwiają Polskiemu Instytutowi Dietetyki prowadzenie kursów dietetyki online, które nie odbiegają jakością od tradycyjnych szkoleń. Nauka odbywa się za pomocą platformy e-learningowej, która zawiera materiały opracowane przez specjalistów i jest dostępna dla kursantów przez cały czas, dlatego to uczestnik decyduje, w jakim tempie odbywa się nauka. 

W związku z tym przystąpienie na kurs dietetyka z uprawieniami, czyli szkolenie dające możliwość zdobycia dyplomu dietetyka, jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie elastyczny czas kształcenia.