Najważniejszy kurs dietetyczny dający dyplom i certyfikat

kurs dietetyka

Praca jako dietetyk wymaga od kandydata na to stanowisko specjalistycznej wiedzy i umiejętności w zakresie prowadzenia terapii żywieniowej. Jest to bardzo ważne, ponieważ każda osoba zgłaszająca się do żywieniowca powinna być traktowana w sposób indywidualny, a zaproponowane rozwiązania dostosowane do jej potrzeb i preferencji. Dla przeszłego dietetyka kurs online może być sposobem na połączenie swoich obowiązków z nauką, a także zdobycie odpowiednich kompetencji w przystępnej formie.

Czego można nauczyć się na kursach dietetycznych?

Kursy dietetyczne służą do tego, by przygotować uczestnika do prowadzenia prewencji, edukacji i terapii żywieniowej dopasowanej do potrzeb pacjenta. Na szkolenia najczęściej decydują się osoby, które chcą uzupełnić swoją wiedzę na dany temat. 

Jednak warto podkreślić, że za sprawą kursów dietetycznych oferowanych przez Polski Instytut Dietetyki kursant może nie tylko zwiększyć swoje kompetencje, ale i zdobyć tytuł zawodowy dietetyka. W tym celu musi ukończyć 3-stopniowy kurs, na który składają się: 

  • Kurs Dietetyki Podstawowy, 
  • Kurs Dietetyki Zaawansowany, 
  • Kurs Dietetyka.

Dzięki temu zdobędzie wiedzę i umiejętności przygotowujące do pracy z pacjentami z różnymi schorzeniami niezależnie od ich wieku. Materiały dydaktyczne, które dostaje uczestnik, opracowane zostały przez specjalistów pracujących dla Polskiego Instytutu Dietetyki. Program szkolenia obejmuje tematy dotyczące m.in. zakresu zasad racjonalnego odżywiania człowieka; podstaw anatomii, biomechaniki i fizjologii; określania stanu odżywienia człowieka i opracowywania zaleceń zdrowego żywienia w różnych schorzeniach; odpowiedniej suplementacji.

Jak wygląda wizyta u dietetyka?

To, jak wygląda wizyta u dietetyka, zależy od tego, które z kolei jest to spotkanie specjalisty z pacjentem. Na początku współpracy zbierany jest wywiad dotyczący sposobów odżywiania, nawyków i innych informacji niezbędnych do prawidłowej diagnostyki. Następnie ustalany jest cel, jaki ma przynieść dietoterapia, ponieważ nie każda osoba udająca się do dietetyka chce schudnąć! Za pomocą diety można np. wspomóc układ hormonalny, wykluczyć problemy wynikające z alergii, czy też osiągać lepsze wyniki sportowe.

praca dietetyka

Dietetyk dokonuje analizy składu ciała, które będę mu w przyszłości służyły do porównywania efektów współpracy, a także układa indywidualnie dobrany plan żywieniowy dla pacjenta. Zebrane pomiary oraz dziennik żywieniowy są sposobem weryfikacji efektów podczas kolejnych spotkań, tzn. wizyt kontrolnych.

Dietetyka – kurs online 

Kursy dietetyczne online są doskonałym wyborem dla osób, które chcą połączyć naukę z innymi obowiązkami lub oszczędzić czas na dojazdy na zajęcia. Warto dodać, że zaświadczenia o ukończeniu szkolenia internetowego i stacjonarnego honorowane są w ten sam sposób. Wybierając kurs online w Polskim Instytucie Dietetyki, uczestnik sam decyduje o miejscu i czasie nauki. Dzięki temu może w sposób elastyczny dostosowywać tempo przyswajania wiedzy.

Aby przystąpić na Kurs Dietetyka online, należy zostać absolwentem zarówno podstawowego kursu dietetyki, jak i zaawansowanego. Po każdym ukończonym przez przyszłego dietetyka kursie, uprawnienia dietetyczne zostaną potwierdzone certyfikatem w języku polskim i angielskim. Z kolei po ukończeniu ostatniego etapu szkolenia uczestnik otrzymuje dodatkowo dyplom dietetyka. Uzyskana w ten sposób wiedza i umiejętności są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej.