Kurs intendenta. Jak wybrać odpowiedni kurs?

kurs intendenta praca

Zwiększająca się świadomość wpływu pożywienia na zdrowie i kondycję człowieka, a także rosnące zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących żywieniem, wpływa na rozwój możliwości kształcenia w zakresie dietetyki. Dlatego też na rynku pojawia się wiele nowych kursów intendenta. Skąd wiedzieć jakie szkolenie warto wybrać i na co zwracać uwagę? Na to pytanie odpowiemy w dalszej części artykułu.

Praca intendenta

Intendentem nazywa się osobę, która zajmuje się sprawami związanymi z żywnością najczęściej w miejscach, gdzie prowadzone jest żywienie zbiorowe. Osoba ta jest odpowiedzialna za organizowanie i realizację zaopatrzenia oraz artykułów spożywczych, a także prowadzenie gospodarki inwentarzowo-materiałowej. Intendent odpowiada za menu oraz skład jakościowy i ilościowy potraw przygotowywanych przez kucharzy, a dodatkowo zaopatruje magazyny w towary, łącznie z dostarczeniem ich do pomieszczeń magazynowych oraz utrzymaniem stałego poziomu ilościowego produktów w magazynach.

W związku z tym intendent musi być odpowiednio przygotowany do wykonywania powierzonych mu zadań zawodowych. Wymaga to wszechstronnej wiedzy z zakresu dietetyki, a także umiejętności zarządczych. Co więcej, intendent powinien z łatwością posługiwać się aktualnymi rozporządzeniami, przepisami i normami żywieniowymi.

Zapisz się na „Kurs Intendenta”, by zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy w tym zawodzie

Jak zostać intendentem?

Aby zostać intendentem, należy ukończyć pozytywnie kształcenie umożliwiające mianowanie się tytułem intendenta. Nauka tego zawodu odbywa się w szkołach zawodowych oraz branżowych o profilach: gastronomicznym, hotelarskim i ekonomicznym. Inną formą kształcenia jest udział w szkoleniach zawodowych, które umożliwiają zdobycie kwalifikacji intendenta. Przykładem takiego rozwiązania jest oferowany przez nas “Kurs Intendenta”.

Należy podkreślić, że intendent ma obowiązek zdobyć wiedzę i umiejętności dietetyczne w zakresie potrzebnym do zajmowanego stanowiska.

Jak wybrać odpowiedni kurs intendenta?

Kurs intendenta powinien zostać opracowany w taki sposób, aby uczestnik zdobył wiedzę i umiejętności potrzebne do podjęcia pracy w zawodzie intendenta. Szkolenie to powinno zawierać wysokiej jakości materiały dydaktyczne, a także formę dopasowaną do potrzeb kursantów.

Wybierając kurs intendenta, warto zwrócić uwagę na następujące elementy:

• program kształcenia,
  • opinie o placówce potwierdzające jakość nauczania,
  • dostęp do materiałów dydaktycznych,
  • terminy szkolenia i czas trwania nauki,
  • możliwość otrzymania dokumentów potwierdzających kształcenie.

Oferowany przez nas “Kurs Intendenta” został opracowany przez specjalistów w taki sposób, by kursant mógł zdobyć wszechstronne informacje, które będzie umieć wykorzystać w praktyce zawodowej. Celem tego kursu jest wyposażenie uczestnika w wiedzę i umiejętności zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki.

O jakości oferowanych przez nas szkoleń świadczy fakt, że Polski Instytut Dietetyki to jedyna instytucja w Polsce może nadawać tytuł dietetyka absolwentom 3-stopniowego kursu dietetycznego. Co więcej, otrzymała Certyfikat Jakości ISO 9001:2015, co stanowi udokumentowanie faktu, że prowadzone przez nas kursy są zgodnie z wszelkimi międzynarodowymi standardami jakości oraz normami.

praca intendent

“Kurs Intendenta” prowadzony jest za pośrednictwem platformy e-learningowej, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do materiałów dydaktycznych przez cały okres kształcenia. Kurs online daje kursantowi możliwość połączenia nauki z innymi obowiązkami, dzięki temu, że może on samodzielnie decydować o tym, ile godzin dziennie poświęci na realizacje materiału. W związku z tym finalny czas trwania nauki zależy od indywidualnych preferencji i możliwości kursanta.

Należy podkreślić, że absolwent “Kursu Intendenta” otrzymuje certyfikat w języku angielskim i polskim oraz zaświadczenie na wzorze MEiN o ukończeniu kursu, a także dyplom intendenta.