Na co zwrócić uwagę wybierając kurs coaching dietetyczny?

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: http://pid.edu.pl/kursy/140/kurs-coaching-dietetyczny/src-BlogCoach

Coaching dietetyczny jest to proces pomagania drugiej osobie w doborze indywidualnego programu odżywiania. Jest on zbudowany na podstawie informacji zebranych w wywiadzie z osobą zainteresowaną. Ta nowoczesna dziedzina dietetyki oparta na coachingu jest coraz częściej wybieraną formą układania diety. Zatem jak zdobyć kwalifikacje by móc korzystać z coachingu dietetycznego? O tym w poniższym artykule.

Istotą coachingu dietetycznego jest rozwój samoświadomości, która ma przyczynić się do zmiany nawyków żywieniowych, dotychczasowych zachowań i przekonań. Jest to wiedza oparta o psychologiczne schematy funkcjonowania człowieka oraz na biologii ciała ludzkiego. Wiedza o organizmie pozwala skuteczniej zwalczyć nadwagę czy problemy ze zdrowiem.

Osoba, która chciałaby zostać specjalistą ds. coachingu dietetycznego (ang. diet coaching), powinna posiadać ogromną wiedzę z zakresu anatomii, chemii żywności, fizjologii, technologii żywienia, psychologii oraz coachingu. Nie należy zapominać, że wiedza ta cały czas się aktualizuje i również powinno się być na bieżąco z nowościami ze świata coachingu i zdrowego żywienia. Pomimo dużej odpowiedzialności, jaka ciąży na dietetyku, należy również wspomnieć, że ta praca zapewnia stabilne warunki – popyt na zdrowe żywienie nigdy nie zniknie, a wynagrodzenie takiego dietetyka jest również bardzo satysfakcjonujące i wraz z doświadczeniem rośnie jego kwota.

Jednakże, aby móc korzystać zawodowo z wiedzy coachingu dietetycznego, należy mieć ukończony specjalistyczny kurs potwierdzający takie kwalifikacje. Najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie kursu e-learningowego.

Kurs coaching dietetyczny online pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze kursanta. Nie trzeba nigdzie jeździć wystarczy, że ma się dostęp do Internetu, a czas i miejsce nauki wybiera sam kursant. Wszystkie materiały otrzymuje się drogą elektroniczną, w taki sam sposób zaliczane są wszelkiego rodzaju testy i egzaminy. Dodatkowo, uzyskane w trakcie szkolenia kwalifikacje potwierdzone są dyplomem dietetyka zgodnym z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz standardami ISCO.  Jest to, zatem bardzo wygodna, wiarygodna i nowoczesna forma potwierdzenia wymaganych kwalifikacji zawodowych.