Czym jest diet coaching, czyli coaching dietetyczny?

Co to jest diet coaching

Zastosowanie się do nowych zaleceń jadłospisu i zmiana codziennych nawyków związanych z żywieniem i aktywnością może stanowić duże wyzwanie. Szczególnie w przypadku osób, u których modernizacja dotychczasowych przyzwyczajeń wynika z problemów zdrowotnych lub zdiagnozowanych schorzeń. Wtedy to niezwykle istotne jest profesjonalne wsparcie, którego może udzielić diet coach. Więcej na ten temat omówimy w dalszej części artykułu.

Co to jest diet coaching?

Diet coaching to proces polegający na współpracy diet coacha z klientem, którego rolą jest pomoc w realizowaniu określonych przez specjalistę założeń. W tym przypadku wiążą się one ze zmianą nawyków żywieniowych w celu poprawy zdrowia, samopoczucia lub wyglądu sylwetki. Niezależnie od powodów zadaniem diet coacha jest wsparcie osoby objętej coachingiem.

Warto dodać, że diet coaching określany jest także jako: trenowanie żywieniowe oraz coaching dietetyczny, coaching żywieniowy, a nazwy te mogą być stosowane zamiennie.

Czym zajmuje się coach żywieniowy?

Coach żywieniowy zajmuje się prowadzeniem sesji terapeutycznych mających na celu nadzorowanie wdrażanych zmian i osiąganych wyników, a także motywowanie klienta w dalszych działaniach. Jest to możliwe dzięki temu, że specjalista ten wykorzystuje w swojej pracy wiedzę psychologiczną oraz dietetyczną. 

Na początku współpracy coach żywieniowy przeprowadza wywiad, który pozwoli mu określić kompleksowy plan działania stworzony na podstawie indywidualnych możliwości klienta. W pracy tej bardzo ważne jest zaufanie pomiędzy specjalistą a osobą objętą coachingiem, która musi uwierzyć, że osiągnięcie sukcesu jest możliwe. 

Zapisz się na “Kurs Coaching Dietetyczny” i poznaj psychologiczne aspekty diet coachingu

Czy warto udać się do diet coacha?

Warto zdecydować się na usługi oferowane przez diet coacha. Tak jak wspominaliśmy, układa on plan działania dopasowany do klienta, co bardzo ułatwia wdrożenie zmian. Ponadto diet coach uświadamia, jakie niekorzystne zachowania żywieniowe popełnia klient, a w chwilach zwątpienia, odszukuje powody problemów i pomaga w ich redukowaniu

Współpraca z diet coachem wpływa korzystnie nie tylko na aktualne nawyki dotyczące odżywiania, ponieważ przeprowadza edukację w zakresie zdrowego stylu życia. Dzięki temu dba, by klient długotrwale zmienił swoje przekonania i zachowania w taki sposób, by klient nie stracił zaangażowania w pracy nad sobą.

 

Dla kogo jest “Kurs Coaching Dietetyczny”?

Oferowany przez nas “Kurs Coaching Dietetyczny” będzie pomocny dla trenerów, dietetyków, osób pracujących w sektorach doradztwa lub rozwoju itd., którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu diet coachingu. Jednak jest skierowany do każdej osoby zainteresowanej tym tematem. Program tego szkolenia zawiera cztery rozbudowane działy tematyczne, takie jak:

  • Wprowadzenie do Diet Coachingu.
  • Psychologiczne aspekty diet coachingu.
  • Metodyka pracy Diet Coacha.
  • Charakterystyka procesu Diet Coachingu.

diet coaching

Dokumentacja wystawiana po “Kursie Coaching Dietetyczny”

Absolwent “Kursu Coaching Dietetyczny” otrzymuje:

  • zaświadczenie MEN, 
  • certyfikat ukończenia kursu w języku polskim,
  • certyfikat  ukończenia kursu w języku angielskim. 

Jednak, aby rozpocząć działalności jako dietetyk, należy zdobyć dyplom uprawniający do wykonywania tego zawodu albo uzyskany status absolwenta technologii żywności, kierunkowych studiów wyższych lub ukończony 3-stopniowy kurs dietetyki udostępniony w ofercie Instytucji, na który składają się: Kurs Dietetyki Podstawowy, Kurs Dietetyki Zaawansowany oraz Kurs Dietetyka.