Jak wygląda praca intendenta?

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: [mobile_link=”https://pid.edu.pl/kursy/142/kurs-intendenta/src-BlogIntPra” desktop_link=”https://pid.edu.pl/kursy/142/kurs-intendenta/src-BlogIntPra”]

Ujmując zawód intendenta ogólnie, to intendent zajmuje się układaniem indywidualnych diet do potrzeb konkretnego pacjenta. Oprócz kontaktu z drugim człowiekiem i diagnozowaniu jego potrzeb, intendent prowadzi dokumentację medyczną, nierzadko również pełni funkcję edukatora, uświadamiając ludziom jak funkcjonuje ich organizm i jak powinni o niego dbać pod względem żywieniowym.

Odpowiada on za menu oraz skład jakościowy i ilościowy potraw przygotowywanych przez kucharzy. Dodatkowo zaopatruje magazyny w towary, łącznie z dostarczeniem ich do pomieszczeń magazynowych. Utrzymuje stały poziom ilościowy produktów w magazynach. Oprócz tego, intendent bardzo często odpowiada za nadzór nad prawidłowością przebiegu technologicznego poszczególnych etapów przygotowania potraw.

Co do miejsca pracy to intendent może pracować w szkołach, placówkach edukacyjnych, poradni dietetycznej, szpitalu, domu pomocy społecznej, cateringu oraz szkoleniach dla firm. Ponadto, aby móc pracować jako intendent należy mieć potwierdzenie swoich kwalifikacji.

Istnieją dwie, równoważne opcje – pierwsza, to podjęcie studiów dietetycznych, składających się z 5 lat nauki, które realizują program studiów zgodnie z wytycznymi MPiPS, dzięki czemu uzyskany tytuł mgr dietetyki daje uprawnienia do pracy w zawodzie. Drugą opcją, jest podjęcie kursu stacjonarnego lub online poruszającego tę samą tematykę co pięcioletnie studia. Należy jednak wybierać kursy, które mają zweryfikowany materiał zgodny z programem MPiPS.

Biorąc pod uwagę powyższe, najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie kursu online. Jest to innowacyjna forma kształcenia, która pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy oraz czasu, ponieważ nauka odbywa się przez platformę e-learningową, a materiał dydaktyczny jest dokładnie taki sam co na studiach. Platformą e-learningową, która gwarantuje dyplom intendenta zgodny ze wszelkimi wymogami MPiPS oraz międzynarodowymi standardami ISCO jest Polski Instytut Dietetyki (pid.edu.pl).