Co zawiera idealna dieta dla dzieci zdrowych?

dieta dla dzieci

Idealna dieta dla dzieci powinna przede wszystkim pozytywnie wpływać na organizm i rozwój dziecka, utrzymując go przy zdrowiu. Oczywiście łatwo to określić, ale trudniej zrealizować. W związku z tym w dalszej części artykułu omówimy, co należy uwzględnić w żywieniu dzieci, a także wskażemy kurs dietetyki online, który umożliwi w sposób profesjonalny przygotowanie do realizowania zdrowego żywienia.

Żywienie dzieci – co należy uwzględnić?

Żywienie dzieci powinno być przemyślane w taki sposób, by dostarczać im posiłki o odpowiedniej kaloryczności, które będą różnorodne i smaczne. Ilość składników pokarmowych w adekwatnej ilości i odpowiednim stosunku to bardzo ważny element diety dla dzieci, ponieważ ma on wpływ na prawidłowy rozwój pociechy. Natomiast, jeśli chodzi o kaloryczność, powinna być ona wyliczona na podstawie indywidualnych potrzeb i uwzględniać czynniki, takie jak: wiek, płeć i aktywność fizyczną dziecka.

Należy podkreślić, że bardzo ważne jest wdrażanie zdrowego żywienia już od najmłodszych lat, a także edukowanie w zakresie odżywiania. Sposobem na zainteresowanie dziecka tym tematem jest wspólne gotowanie, które można połączyć z prezentacją przykładowych jadłospisów spełniających wymagania idealnej diety dla dzieci. Więcej na temat tego, w jaki sposób zachęcić pociechę do zdrowego żywienia, pisaliśmy w artykule: Zaszczep w swoim dziecku zdrowe nawyki żywieniowe

Jak powinna być skomponowana dieta dla dzieci?

Dieta dla dzieci nie musi składać się ze skomplikowanych i wymyślnych dań, najważniejsze jest, aby była ona zbilansowana, różnorodna i smaczna. Ponadto należy zwracać uwagę na jakość wybieranych produktów, np. wybierać źródła tzw. “zdrowych tłuszczów” (oleje roślinne, ryby, orzechy) zamiast tłuszczów trans. Ponadto w diecie dla dziecka należy zadbać o żywność zawierającą witaminy i minerały pozytywnie wpływające na rozwój, np. witaminy A, C, D, E, K, B, żelazo, wapń, cynk.

żywienie dzieci

Wszelkie zalecenia dotyczące zdrowego żywienia zostały zawarte – jak sama nazwa wskazuje – w Talerzu Zdrowego Żywienia opracowanego przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, który określa proporcje produktów w posiłkach. Co więcej, daje wskazówki dotyczące żywności niezalecanej, np. słodkich napojów gazowanych. Jest to pomoc dla osób, które nie mają wiedzy na temat opracowywania tego, jak powinna wyglądać dieta dla dzieci.

Zapisz się na „Kurs Dietetyki Podstawowy” i zdobądź wiedzę na temat zdrowego żywienia 

Kurs dietetyki online – czy warto go wybrać?

Aktualnie nauczanie w sposób zdalny nie jest już zaskakującą formą kształcenia. Współczesne platformy e-learningowe umożliwiają realizowanie programu w sposób nieodbiegający jakością od tradycyjnych szkoleń dietetyka. W oferowanym przez nas “Kursie Dietetyki Podstawowym” materiały dydaktyczne zostały opracowane przez specjalistów w dziedzinie dietetyki. Dzięki temu uczestnik może zdobyć rzetelną wiedzę i umiejętności w ciekawszy sposób.

Co więcej, kurs dietetyki online umożliwia elastyczny czas nauki, ponieważ kursant samodzielnie decyduje o tym: kiedy i gdzie rozpoczyna kształcenie. Ponadto szkolenia online są dużo wygodniejszą formą dydaktyczną, pozwalającą połączyć naukę z innymi aktywnościami zawodowymi. Jest to świetny wybór nie tylko dla osób pragnących pracować jako dietetyk, ale także dla tych, którzy chcą poznać postawy zdrowego żywienia i wdrażać je w życie.

Jakie dokumenty można otrzymać po szkoleniu dietetyka?

W przypadku “Kursu Dietetyki Podstawowego” absolwent otrzymuje zaświadczenie MEN oraz certyfikat w języku polskim i angielskim potwierdzający ukończenie tego szkolenia dietetycznego. Tym samym ma on możliwość przystąpienia na kolejny stopień kursu, tj. “Kurs Dietetyki Zaawansowany”, na którym zdobędzie kolejne wiadomości na temat zdrowego żywienia. 

Ostatnim poziomem 3-stopniowego kursu dietetyka jest kurs dietetyka “Kurs Dietetyka”, a jego absolwent otrzymuje tytuł i dyplom dietetyka z kodem zawodu: 322001, a także zaświadczenie MEN i certyfikaty. Warto dodać, że Polski Instytut Dietetyki, jako jedyny w Polsce może nadawać takie uprawnienia.