Kurs psychodietetyki online. Jak wybrać odpowiedni kurs online psychodietetyki?

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: http://pid.edu.pl/kursy/139/kurs-psychodietetyki/src-BlogPsych

Psychodietetyka jest obszarem wiedzy, dotyczącym złożonych procesów psychofizjologicznych oraz czynników środowiskowych i społecznych, prowadzących do rozwoju nadwagi i otyłości.  Łączy w sobie wiedzę medyczną dotyczącą diet i zdrowia z wiedzą psychologiczną. W tym artykule opiszemy, kto i w jaki sposób może zostać psychodietetykiem.

Psychodietetyk jest specjalistą, który, poprzez pracę nad motywacją i obrazem ciała pomaga w zmianie nawyków żywieniowych, czego efektem jest utrata zbędnych kilogramów. Zagłębia się w procesy psychologiczne i dzięki tej wiedzy, potrafi w odpowiedni sposób pomóc w walce ze złymi nawykami żywieniowymi. Od kandydata wymaga się obszernej wiedzy z zakresu biologii, fizjologii, anatomii, chemii, technologii żywienia, psychologii i psychiatrii. Oprócz tego powinno się być osobą komunikatywną, otwartą i gotową do ciągłego dokształcania się, ponieważ wiedza z zakresu dietetyki jest cały czas aktualizowana.

Mając kwalifikacje z zakresu psychodietetyki można pracować w szpitalu, klinice, poradni dietetycznej, domu pomocy społecznej, cateringu oraz szkoleniach dla firm lub założyć własną działalność gospodarczą. Jednakże należy wspomnieć, że aby móc prowadzić własną działalność psychodietetyczną lub wykorzystywać tę wiedzę np. w pracy jako trener personalny, należy zrobić kurs potwierdzający kwalifikacje zawodowe, a najlepszym takim rozwiązaniem jest podjęcie kursu online.

Przewagą takiego rozwiązania jest fakt, iż pozwala on zaoszczędzić czas na dojazdy w wybrane przez placówkę miejsce szkoleniowe oraz pieniądze, ponieważ jest tańszy niż kursy stacjonarne. Zagadnienia poruszane w trakcie Kursu psychodietetyki online są zbiorem wszystkich najważniejszych zakresów tematycznych, takich samych, jakie są poruszane na kursach stacjonarnych. Dodatkowo uzyskane w trakcie szkolenia kwalifikacje, potwierdzone dyplomem dietetyka, są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz standardami ISCO.  Wszystkie materiały otrzymuje się drogą internetową, w taki sam sposób zaliczane są wszelkiego rodzaju testy i egzaminy, a wszelkie dokumenty przychodzą pocztą. Zatem, jest to bardzo wygodna, wiarygodna i nowoczesna forma potwierdzania wymaganych kwalifikacji zawodowych.