Ile zarabia dietetyk?

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://pid.edu.pl/kursy/136/kurs-dietetyka/src-BlogDietZar

Aby móc pełnić zawód dietetyka, należy posiadać ogromną wiedzę z zakresu anatomii, chemii żywności, fizjologii, psychologii oraz technologii żywności. Jest to bardzo odpowiedzialny zawód, ale mimo tych wymagań, jest on również satysfakcjonujący, dobrze płatny i przyszłościowy. Aktualnie, dietetycy oprócz udzielania nam prywatnej pomocy w zakresie zdrowego żywienia, wyznaczają nasz status materialny oraz gwarantują nam prestiż. Posiadanie własnego dietetyka stało się  bardzo modne i nie kosztuje zbyt wiele. Dlatego każdy stara się znaleźć odpowiednio wykwalifikowaną w tym zakresie osobę, która ułoży mu jednorazową dietę albo będzie wspomagała długofalowy proces dietetyczny.

W tym momencie należy wspomnieć, że aby móc prowadzić własną działalność dietetyczną lub pracować w tym zawodzie należy zrobić kurs potwierdzający kwalifikacje zawodowe, a najlepszym takim rozwiązaniem jest podjęcie kursu online. Zagadnienia poruszane w trakcie kursu są zbiorem wszystkich najważniejszych zakresów tematycznych, takich samych, jakie są poruszane na kursach stacjonarnych. Przewagą takiego rozwiązania jest fakt, iż pozwala on zaoszczędzić czas na dojazdy w wybrane przez placówkę miejsce szkoleniowe oraz pieniądze, ponieważ jest tańszy niż kursy stacjonarne. Dodatkowo uzyskane w trakcie szkolenia kwalifikacje, potwierdzone dyplomem dietetyka są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz standardami ISCO.  Wszystkie materiały otrzymuje się drogą internetową, w taki sam sposób zaliczane są wszelkiego rodzaju testy i egzaminy, a dokumenty przychodzą pocztą. Jest to zatem bardzo wygodna, wiarygodna i nowoczesna forma potwierdzania wymaganych kwalifikacji zawodowych.

Jeżeli chodzi o kwestie finansową pracy dietetyka, to zarobki uzależnione są nie tylko od stażu pracy ale również miejsca, gdzie jest wykonywana. W instytucjach publicznych, takich jak szpital czy domy pomocy społecznej, a także w gastronomii mogą liczyć na około 2 200 zł brutto miesięcznie. Dietetycy z większym stażem oraz większą ilością specjalizacji mogą zarabiać nawet ponad 3 500 zł brutto miesięcznie. Najlepiej jednak radzą sobie właściciele własnych gabinetów poradnictwa dietetycznego, którzy mogą zarabiać około 8 000 zł brutto miesięcznie.