Ile zarabia dietetyk za granicą?

dietetyk-za-granica

Obecnie świadomość co do odpowiedniego odżywiania i właściwości poszczególnych produktów wzrasta. Dzięki temu coraz więcej osób przywiązuje uwagę do tego, co znajduje się na ich talerzach. Chętniej korzystamy również z profesjonalnej pomocy w doborze najwłaściwszej diety, dzięki czemu specjalista w zakresie dietetyki w Polsce, jak i dietetyk za granicą to zawody przyszłościowe i warte uwagi. Jeżeli szukasz możliwości rozwoju i zwiększenia zarobków, praca w takim charakterze poza krajem może być doskonałym pomysłem. Sprawdź, ile zarabia dietetyk za granicą i jak zostać specjalistą w tym zawodzie.

Czy praca jako dietetyk za granicą to dobry pomysł?

Dietetyka to interesująca dziedzina, w której nieustannie należy pozyskiwać wiedzę i aktualizować już posiadaną. Dzięki temu nie ma tu mowy o nudzie, ani wypaleniu zawodowym, zwłaszcza że w każdym przypadku dietetyk współpracuje z inną osobą, o innych potrzebach.

Choć praca w kraju może być ciekawa i dostarczać wiele satysfakcji, za granicą możliwe jest w tej dziedzinie zdobycie naprawdę cennego doświadczenia. Współpraca w międzynarodowych zespołach, dostęp do najnowszych badań, poznawanie regionalnych i wyjątkowych produktów oraz ogrom doświadczenia to jedynie kilka z zalet, z jakich może korzystać dietetyk. Praca za granicą to także udział w niestandardowych lub niepopularnych w Polsce terapiach, a także szansa na stosowanie różnych metod leczenia dietetycznego.

Praca jako dietetyk za granicą to ogromna szansa nie tylko na rozwój osobisty i zawodowy, ale też możliwość uzyskania dużego wynagrodzenia, w zależności od miejsca, w którym podejmiemy zatrudnienie i rodzaju działalności. 

ZDOBĄDŹ CENNĄ WIEDZĘ, UMIEJĘTNOŚCI I KWALIFIKACJE DO PRACY JAKO DIETETYK. WYBIERZ „KURS DIETETYKI ZAAWANSOWANY”!

Gdzie można pracować jako dietetyk za granicą?

Obecnie wiele krajów poszukuje osób na takie stanowisko pracy jak dietetyk. Praca za granicą możliwa jest niemal w każdym kraju. W szczególności jednak dietetycy z Polski mogą wybierać spośród ofert w takich państwach jak Niemcy, Wielka Brytania, ale też kraje skandynawskie.

Dietetyk może prowadzić za granicą własną działalność. Jednak wiele korzystnych pod względem finansowych ofert to również możliwość zatrudnienia w różnych placówkach medycznych, domach opieki, obiektach tych wellness i SPA, placówkach edukacyjnych, a także w przemyśle spożywczym. To duży wybór i wiele możliwości, dzięki czemu dietetyk za granicą ma realne szanse nie tylko na rozwój, ale też znaczną poprawę stanu swoich finansów.

Ile zarabia dietetyk za granicą – czy to się opłaca?

Przed zdecydowaniem się na wyjazd zarobkowy za granicę, należy dokładnie przeanalizować warunki zatrudnienia, zakres świadczeń zdrowotnych i ubezpieczeniowych, a także warunki podjęcia pracy w danym kraju przez obcokrajowca. Ponadto warto też zwrócić uwagę na koszty utrzymania w danym kraju, co pozwoli ocenić, ile faktycznie uda się zarobić i ewentualnie zaoszczędzić.

ile-zarabia-dietetyk-za-granica

W kwestii tego, ile zarabia dietetyk za granicą, wiele zależy od zakresu pracy, miejsca pracy, a także doświadczenia i dodatkowych umiejętności kandydata, takich jak np. znajomość języka obowiązującego w danym kraju. Średnie zarobki dietetyka za granicą, np. w Niemczech to kwota rzędu 17 000 zł brutto. W Wielkiej Brytanii jednak średnie wynagrodzenie to kwota 14 000 zł brutto.

Dietetyk za granicą – jakie kwalifikacje musi posiadać?

Przed odpowiedzią na konkretne ogłoszenie o pracę w charakterze dietetyka za granicą, warto najpierw sprawdzić, jakie wymagania kwalifikacyjne i związane z wykształceniem trzeba spełnić w określonym kraju. Nie zawsze wymogi te są jednakowe. Warto wiedzieć, że nie zawsze też trzeba ukończyć studia kierunkowe w zakresie dietetyki, aby podjąć zatrudnienie na takim stanowisku zarówno w Polsce, jak i w innych krajach.

Aby móc przygotować się odpowiednio do pracy w zawodzie dietetyka za granicą niekiedy trzeba nieco przystosować posiadane kwalifikacje do międzynarodowych standardów lub postarać się o stosowną licencję. Jest jednak prostsza droga, zwłaszcza jeżeli dana osoba zainteresowana jest pracą w jednym z krajów Unii Europejskiej. Można wybrać ,,Kurs Dietetyki Zaawansowany” dostępny na platformie dydaktycznej Polskiego Instytutu Dietetyki i zgodny z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki, Ustawą o prawie oświatowym oraz Ustawą o bezpieczeństwie żywności i żywienia.

Absolwent kursu otrzymuje dokumentację zgodną z wymogami MEiN oraz certyfikat w języku polskim i języku angielskim. Dodatkowo dzięki uzyskanej akredytacji uczelni wyższej możliwe jest ubieganie się o dodatkową dokumentację wydawaną przez uczelnię w postaci świadectwa ukończenia kursu i dyplomu w skórzanej oprawie. Kurs dietetyka jest trójstopniowym kursem. W związku z tym celem zdobycia pełnych kwalifikacji należy zrealizować Kurs Dietetyki Podstawowej, Kurs Dietetyki Zaawansowanej oraz Kurs Dietetyka. Ukończenie wszystkich trzech kursów umożliwia uzyskanie kwalifikacji zawodowych do wykonywania zawodu we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Zgodnie z klasyfikacją zawodów i specjalności dla potrzeb rynku pracy dietetyk został sklasyfikowany do grupy 2 o numerze: 322001. Kształcenie na wszystkich kursach można zrealizować z dofinansowaniem z Urzędu Pracy.