Na co zwrócić uwagę wybierając kurs coaching dietetyczny?

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: http://pid.edu.pl/kursy/140/kurs-coaching-dietetyczny/src-BlogCoachZar

Coaching dietetyczny jest to proces pomagania drugiej osobie w doborze indywidualnego programu odżywiania. Jest on zbudowany na podstawie informacji zebranych w wywiadzie z osobą zainteresowaną. Ta nowoczesna dziedzina dietetyki oparta na coachingu jest coraz częściej wybieraną formą układania diety.

Osoba, która chciałaby zostać specjalistą ds. coachingu dietetycznego (ang. diet coaching), powinna posiadać ogromną wiedzę z zakresu anatomii, chemii żywności, fizjologii, technologii żywienia, psychologii oraz coachingu. Nie należy zapominać, że wiedza ta cały czas się aktualizuje i również powinno się być na bieżąco z nowościami ze świata coachingu i zdrowego żywienia. Pomimo dużej odpowiedzialności, jaka ciąży na dietetyku, należy również wspomnieć, że ta praca zapewnia stabilne warunki – popyt na zdrowe żywienie nigdy nie zniknie, a wynagrodzenie takiego dietetyka jest również bardzo satysfakcjonujące i wraz z doświadczeniem rośnie jego kwota.

Zarobki uzależnione są nie tylko od stażu pracy ale również miejsca, gdzie jest wykonywana. W instytucjach publicznych, takich jak szpital czy domy pomocy społecznej, a także w gastronomii mogą liczyć na około 2 200 zł brutto miesięcznie. Dietetycy z większym stażem oraz większą ilością specjalizacji mogą zarabiać nawet ponad 3 500 zł brutto miesięcznie. Najlepiej jednak radzą sobie właściciele własnych gabinetów poradnictwa dietetycznego, którzy mogą zarabiać około 8 000 zł brutto miesięcznie.

Jednakże, aby móc korzystać zawodowo z wiedzy coachingu dietetycznego, należy mieć ukończony specjalistyczny kurs potwierdzający takie kwalifikacje. Najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie kursu e-learningowego.

Kurs coaching dietetyczny online pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze kursanta. Nie trzeba nigdzie jeździć wystarczy, że ma się dostęp do Internetu, a czas i miejsce nauki wybiera sam kursant. Wszystkie materiały otrzymuje się drogą elektroniczną, w taki sam sposób zaliczane są wszelkiego rodzaju testy i egzaminy. Dodatkowo, uzyskane w trakcie szkolenia kwalifikacje potwierdzone są dyplomem dietetyka zgodnym z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz standardami ISCO.  Jest to, zatem bardzo wygodna, wiarygodna i nowoczesna forma potwierdzenia wymaganych kwalifikacji zawodowych.