Kurs dietetyki sportowej online. Jak wybrać odpowiedni kurs?

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: http://pid.edu.pl/kursy/138/kurs-dietetyki-sportowej/src-BlogSpor

Zgodnie z aktualną piramidą zdrowego żywienia opublikowaną przez Instytut Żywności i Żywienia w 2016 roku, podstawowym elementem zdrowego trybu życia jest aktywność fizyczna. To właśnie ruch powoduje, że nasz organizm funkcjonuje prawidłowo, pozbywa się nadmiaru tłuszczu, stresu i pomaga w dotlenieniu mózgu. Dlatego sport powinien być częścią życia nie tylko profesjonalnych sportowców, lecz również każdego człowieka. Aby pomagać sportowcom i ludziom aktywnie żyjącym, w doborze prawidłowej diety do aktywności fizycznej, powstała dziedzina dietetyki ogólnej zwana dietetyką sportową. W tym artykule opiszemy jakie kompetencje powinien posiadać dietetyk sportowy oraz jak wybrać odpowiedni kurs kwalifikacyjny.

Wiedzą z zakresu dietetyki sportowej może posługiwać się zawodowy dietetyk lub trener personalny. Jest to wiedza z pogranicza anatomii, fizjologii i chemii człowieka, z konkretnym uwzględnieniem sportowców i ich potrzeb. Oprócz wiedzy opartej stricte na działaniu i potrzebach ludzkiego organizmu, dietetyk sportowy zagłębia się w ułożenie indywidualnej diety pod daną aktywność fizyczną sportowca-klienta. Dieta ta powinna zapewnić klientowi prawidłowy poziom nawodnienia organizmu oraz dostarczyć wszelkich składników, które traci się podczas wysiłku sportowego. Bierze się pod uwagę nie tylko rodzaj wykonywanej aktywności, ale również schorzenia/choroby klienta oraz jego upodobania kulinarne. Jest to zatem bardzo obszerna wiedza, a praca odpowiedzialna. Mimo tego, zawód ten jest dobrze płatny i wciąż wzrasta na niego zapotrzebowanie. Aby móc korzystać zawodowo z wiedzy dietetyki sportowej, należy mieć ukończony specjalistyczny kurs potwierdzający kwalifikacje dietetyka sportowego.

Najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie kursu e-learningowego. Kurs dietetyki sportowej online pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze kursanta. Dodatkowo, uzyskane w trakcie szkolenia kwalifikacje potwierdzone są dyplomem dietetyka zgodnym z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz standardami ISCO.  Wszystkie materiały otrzymuje się drogą elektroniczną, w taki sam sposób zaliczane są wszelkiego rodzaju testy i egzaminy. Jest to zatem bardzo wygodna, wiarygodna i nowoczesna forma potwierdzenia wymaganych kwalifikacji zawodowych.